Успех наше ученице на Литерарном конкурсу

,,Март, месец српског језика"

IMG f20b5724df8059a1c0120601ba8fe6ec V

Ученица наше школе Елвира Лацковић (VII-4) освојила је друго место на литерарном конкурсу у оквиру манифестације „Март, месец српског језика“ коју организују Друштво за српски језик и књижевност Србије и подружница Друштва за Браничевски округ.

Елвира је имала прилику да 27. марта 2024. посети Пожаревачку гимназију и тамо у најлепшем светлу прикаже нашу школу. Прочитала је награђени састав, а Славица Јовановић, председница подружнице Друштва за Браничевски округ, уручила јој је диплому и пригодне награде.
Елвира и њена наставница Ивана Милојевић уживале су слушајући награђене саставе ученика Браничевског округа и размењујући утиске и искуства са награђеним ученицима и њиховим наставницима.