15. Хомољски маратон

У суботу, 13. априла, у прелепим пределима наших планина, одржан је 15. Хомољски маратон у организацији ПД "Вукан" из Пожаревца и ПД "Штубеј" из Кучева уз помоћ Планинарског савеза Србије, ТО Кучево, Спортског савеза општине Кучево и Центра за културу "Драган Кецман".
Ученици старијих разреда наше школе учествовали су у пешачењу на Малој стази дужине 6 километара, успона и спуста 260 метара. Пешачење је почело у 12:30 часова. Стаза је била прилагођена свим узрастима, за рекреативце. Ученици су током пешачења прошли поред пећине Церемошње и изашли до видиковца где су имали поглед на чаробан Звижд. Успут су видели вртаче и бројне салаше. Након завршетка шетње, деца су посетила пећину Равништарку.